flag Судова влада України
| Українська | English |

Етична рада офіційно запрацювала

01 грудня 2021, 16:29

Етична рада офіційно запрацювала – завершилося перше засідання

Шестеро членів Етичної Ради одноголосно затвердили два перших розділи Регламенту своєї роботи та обрали керівництво. Уже найближчим часом розпочнеться оцінювання кандидатів на посади та діючих членів Вищої ради правосуддя на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності.

Сьогодні, 1 грудня, у Києві відбулося перше офіційне засідання Етичної ради, склад якої був сформований відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» (№1635-ІХ). Серед учасників: суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич, суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун, суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін, суддя Верховного Суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді, суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер та колишня Генеральний прокурор Естонської Республіки Лавлі Перлінг.

На засіданні затвердили два перших розділи Регламенту Етичної ради. Цей документ визначає організаційні засади роботи Ради.

Також було обрано Голову Етичної ради –  суддю Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Лева Кишакевича. Його заступником став суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер.

«Для мене велика честь бути Головою Етичної ради. Я вдячний членам Ради за довіру. Як і всі члени Етичної ради, я в повній мірі усвідомлюю відповідальність, як за свою безпосередню діяльність, так і за роботу Ради в цілому. Ця відповідальність стосується як очікувань суспільства, так і очікувань суддівського корпусу. Впевнений, Етична рада докладе максимум зусиль, аби відповідні очікування справдились. Я особисто докладу максимум зусиль, щоб робота Етичної ради була успішною. Наша робота вже показала, що ми налаштовані на конструктивну співпрацю. Ми продовжимо роботу над Регламентом і процедурними питаннями Етичної ради. Ми хочемо якомога швидше приступити до оцінювання кандидатів на посаду Вищої ради правосуддя», – зазначив новообраний Голова Етичної ради Лев Кишакевич.

Представник міжнародних експертів, що увійшли до першого складу Етичної ради, сер Ентоні Хупер позитивно оцінив результативність проведеного засідання. «Це велика честь для кожного із нас працювати для українського народу у складі Етичної ради», – додав він.

Нагадаємо, Етична рада встановлюватиме відповідність кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності. Протягом перших шести місяців члени Етичної ради також мають здійснити одноразове оцінювання відповідності критеріям професійної етики та доброчесності чинних членів Вищої ради правосуддя (крім Голови Верховного Суду).